ko9ło zapasowe

Czym się różni koło dojazdowe od koła zapasowego?

Mobilny serwis opon w Opolu cieszy się dużą popularnością ze względu na bliskie położenie autostrady A4. Usługi mobilnego serwisu często są niezbędne, w przypadku osób, które nie mają koła zapasowego albo dojazdowego, mają problemy z jego samodzielną wymianą lub nie mają czasu na przeprowadzenie wymiany. Korzystanie z tego typu usługi daje pewność, że wymiana koła zostanie przeprowadzona sprawnie i profesjonalnie. Serwis dysponuje podnośnikiem i kluczem, a w razie potrzeby dowiezie odpowiednie koło zapasowe. W Polsce nie ma obowiązku jego wożenia.

Czym jest koło dojazdowe?

Koło dojazdowe to lżejsza i mniejsza wersja koła zapasowego, dzięki czemu zajmuje mniej miejsca w bagażniku. Podczas jazdy na tego typu kole nie można przekraczać prędkości 80 km/h, należy być bardzo uważnym i wchodzić delikatnie w zakręty. Ze względu na małą powierzchnię styku z nawierzchnią drogi łatwo można wpaść w poślizg. Należy też unikać mocnego hamowania. Koło dojazdowe można stosować jedynie w celu przemieszczenia się na krótkich dystansach, np. do najbliższego warsztatu. Zbyt długa jazda na nim może być niebezpieczna ze względu na jego niską przyczepność, dlatego, jeżeli chcemy komfortowo i bezpiecznie kontynuować podróż warto skorzystać np. z usług mobilnego serwisu Opon w Opolu.

W KTÓRYM MOMENCIE NAJLEPIEJ UDAĆ SIĘ DO MOBILNEJ WULKANIZACJI?

Koło zapasowe jest duże, dlatego wiele osób nie ma w aucie wymaganej przestrzeni, by mieć je zawsze przy sobie. Ze względu na sezonowość ogumienia koła należy wymieniać je w zależności od warunków atmosferycznych. Z kolei na kole dojazdowym można dojechać jedynie do najbliższego warsztatu. Wymiana koła zapasowego musi zostać wykonana na twardym i prostym terenie, co nie jest zawsze możliwe. Ze względu na te wady, w przypadku konieczności wymiany koła najlepiej jest skorzystać z usług mobilnej wulkanizacji.